Sağlığa Faydalı Bilgiler

Felç ve kalp krizine neden olan rüyalar

25.07.2017
125
Felç ve kalp krizine neden olan rüyalar

Eskiden rüya yorumları ile sadece falcılar uğraşıyordu. Daha sonra rüyalarla psikoterapistler ilgilenmeye başladı. Son zamanlarda geleneksel tıpta da rüyalara olan ilgi arttı ve rüyalar artık ek tanı yöntemi olarak kullanılmaya başladı.

Öyle ki, Avusturyalı profesör doktor-kardiyolog rüyalar hakkında şu şekilde düşünmeye başladı. Rüyalar birçok hastalık ve bozulmaların işaretçisidir. Uyku yoluyla organizma bize SOS sinyallerini gönderir, fakat bu sinyalleri anlamak ve onları zamanında fark etmek gerekir.

Uzun yıllar boyunca kalp hastalıklarından muzdarip insanları kontrol eden profesör, son zamanlarda onların rüyaları ile de ilgilenmeye başladı. Sonuç bilim adamanı şaşırttı. Felç ve kalp krizi geçiren veya bu bozulmaların yüksek riski olan birçok hastalar uykuda aynı imgeler görüyordu. Bu imgeler şunlardır; kalp bölgesini bıçaklama, kılıçla darbe, kalp bölgesine tüfekten, tabancadan ateş, yüksek dağdan yıkılma, boğulma, göğüste yılanın veya büyük taşın olması.

Yabancı medyaların verilerine göre, birçok diğer bilim adamlarının araştırmaları da gösteriyor ki, kalp krizi, felç, geçiren birçok insanlar daha önce sık sık benzer rüyaları görüyordu, çoğunluğu uykuda ölüm korkusunu hissediyordu ve gecenin ortasında ter içinde uyanıyordu.

ETİKETLER: , , ,

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.