Sağlığa Faydalı Bilgiler

Eziyetsiz ve aç kalmadan zayıflamanın benzersiz yolları

17.10.2017
263
Eziyetsiz ve aç kalmadan zayıflamanın benzersiz yolları

Açlık çekmeden de kilo vermek mümkündür. Ancak bu demek değildir ki, önceki beslenme rejimine devam edilecektir. Fazla kilolardan kurtulmak için beslenmeyi yeniden düzenlemek gerekecek. Kilo vermenin yolları şunlardır.

Sudan başka bir şey içmeyin

Tüm gün boyunca kahve, meyve suları ve çaydan vazgeçmek zayıflamaya yardımcı olur. Şeker organizma için zehirlidir, o, hastalık yaratır ve kilo artışına neden olur. Tatlı içeceklerin azaltılması ve vazgeçilmesi yüzlerce kaloriyi azaltacak, üstelik hidratlaşma (insan vücudunda suyun yetersizliği) derecesi normale düşeceği için kendinizi daha zinde hissedeceksiniz. Su metabolizmayı hızlandırıp fazla kiloları atmaya yardımcı olacak.

Sabahları 5 dakika zayıflama hareketleri yapın

Zayıflama hareketler ve derin nefes alma sabahları hem zihinsel, hem de fiziksel açıdan sizin için yararlıdır. Stresten kaçının. Çünkü stres kilo almaya, yağlanmaya ve hemen hemen her hastalığa yol açan en büyük etkenlerden biridir. Odur ki, bu 5 dakika kendinize odaklanmaya, stres düzeyini azaltmaya ve morali yükseltmeye yardım edecek.

Gideceğiniz yere birkaç durak önce inini

Günün önemli kısmını yürüyerek geçirin. Bu, sağlığınız ve kilo vermek için olağanüstü derecede faydalıdır. Toplu taşıma ile gideceğiniz yere birkaç durak önce inin. Yürümek size günün etkinliğini artmasına zorlayacak. İşten önce ve sonra yürümek bile stresi atmanıza neden olacaktır.

Küçük porsiyon kullanın

Araştırmalar gösteriyor ki, küçük porsiyon yiyen insanlar daha az yerler. Araştırmalar gösteriyor ki, küçük porsiyon zamanla size büyük porsiyonmuş gibi gelecektir.

Daha yavaş yiyin

Telefonu kenara koyun, dizüstü kapatın, işi bırakın ve karşınızdaki yemeğe odaklanın. Her parçanın ardından tadına baktığınızı düşünün: koku, çeşit … Sizin sadece yemek hoşunuza gitmeyecek, hem de daha az yemekle doyacaksınız.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.