Sağlığa Faydalı Bilgiler

En faydalı içeceklerin listesi

11.03.2019
352
En faydalı içeceklerin listesi

Bilindiği gibi insan vücudunun yüzde 70-i sıvıdan oluşmaktadır. Dolayısıyla da faydalı ve doğal içecekler kabul etmek çok faydalıdır. Bu yazımızda en faydalı içeceklerin listesini sizler için paylaşacağız.

Kızılcık kompostosu
Kızılcık kompostosu harareti düşürür. Bu içecek C vitamini açısından çok zengin. Toksinleri vücuttan dışarı atar, aktifliği artırır, idrar söktürücü etkiye sahiptir.

Nar suyu (doğal)
Nar suyu A, C ve E vitaminleri ile zengindir. Ayrıca nar suyunun içeriğinde çinko, selenyum, fosfor, kalsiyum ve demir var. Hipertansiyon ve anemi hastalarına faydalıdır. Kalp-damar sistemini güçlendirir. Ama unutmamak gerekir ki, nar suyu aşırı içmek olmaz.

Kefir
Kefirin bünyesinde özel bakteri ve mantarlar var. Kefir tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirir, mide-bağırsak sistemi faaliyetini normalleştirir. Kefirin bünyesinde magnezyum, kalsiyum, sodyum, fosfor ve selenyum var.

Su
Temiz su içmek toksinleri vücuttan dışarı atılması, mide-bağırsak sisteminin normal çalışması ve kalp ve damarlar için çok yararlıdır.

Naneli çay
Nane sindirimi iyileştirir, tansiyonu düşürür, mide suyu salgılanmasını uyarır, sinirleri yatıştırır, uykusuzluğa olumlu etkileri olur.

Elma suyu
Elma suyu böbrek, idrar kesesi, karaciğer ve damarlar için faydalıdır. Elma suyu bağırsakların faaliyetini olumlu etkiliyor ve toksinleri dışarı atıyor.

Papatya çayı
Antibakteriyel etkiye sahiptir, sinirleri yatıştırır. Bu çay bağırsağın normal mikroflorasını onarır, ağrı kesici etkiye de sahiptir.

Kakaolu içecekler
Kakao kan basıncını dengeler, kalp-damar sistemi hastalıklarının oluşma riskini azaltır. Tabii antidepresan ve uyarıcı etkiye sahiptir. Kakao mikro elementler ve vitamin bakımından zengindir.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.