Sağlığa Faydalı Bilgiler

Elma Suyunun Faydaları

11.11.2019
197
Elma Suyunun Faydaları

Elmanın içinde vücudumuz için çok önemli olan birçok besin takviyesi bulunur. Birçok insan elma yerine elma meyvesinin suyunu içmeyi sever. Günlük olarak bir elma bulamasanız, yerine bir bardak elma suyunu için.

Bir bardak elma suyu, vücuttaki vitamin, mineral ve antioksidanların miktarını tamamlar. İçinde hiç kolesterol yoktur, bu bakımdan kolesterol yönünden en uygun meyve olduğu düşünülmektedir. Günlük kahvaltıda düzenli olarak bir bardak elma suyu içmelisiniz. Sağlık açısından faydalarını bilirseniz, asla görmezden gelemezsiniz. Şimdi elma suyunun faydalarının neler olduğuna bakalım.

Elma suyunun 10 benzersiz faydaları

  1. Kalbi sağlıklı yapar: Elmanın içindeki antioksidanlar kalp için iyi sayılan polifenoller ve flavonoidler bakımından çok zengindir. Bunun dışında kalp için çok faydalı bir mineral olan potasyum da vardır.
  2. Astıma çok iyi gelir: Elma astıma karşı koruyan flavonoid vardır. Akciğerleri güçlendirir ve düzgün çalışmasına yardımcı olur.
  3. Karaciğeri temizler: Elma, zararlı toksinleri karaciğerden uzaklaştıran alkali elementleri içerir. Ayrıca elma kabuğunda, sindirim işlemini düzelten pektin de vardır.
  4. Kolesterolü azaltır: Vücutta kötü kolesterol olduğu zaman tüm kalp hastalıkları oluşur. Elma suyu içerek kolesterol hastalıklarından uzaklaşabilirsiniz.
  5. Kemikleri güçlendirin: Elma suyu kemiği güçlü kılan C vitamini, demir, bor vs. içerir.
  6. bağışıklık sistemini güçlendirir: Elma suyu, bağışıklık sistemini güçlendiren çok fazla C vitamini içerir. Vücudun bakteri ve mikroplarla savaşmasına yardımcı olur.
  7. Kanser önler: Elma suyu bizi tümörlerden ve kanserden, özellikle de bizi akciğer kanserinden korur.
  8. Ayrıca kabızlıktan kurtarır: Elmada, kabızlıktan kurtulmayı sağlayan bir sorbitol vardır.
  9. Güzelliğe yararlıdır: Elma uyu saç ve cilt için oldukça faydalıdır, suyu kaşıntı, şişme, yırtık cilt ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılır. Saç kepeklerini gidermek için üzerine elma suyu koyun ve saçı saatlerce yıkayın.
  10. Görme duyunuzu arttırır: Elma suyu, görme gücünü arttırmada yardımcı olan A vitamini içerir. Bunun dışında gözdeki diğer hastalıklardan da kurtulmaya yardımcı olur.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.