Sağlığa Faydalı Bilgiler

Dondurulmuş limonun faydaları ve hazırlanması

15.02.2018
248
Dondurulmuş limonun faydaları ve hazırlanması

Dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden birinin araştırmasına göre, 1970 yılından itibaren yapılan laboratuvar testleri limon kullanımın 12 kanser türüne faydalı olduğunu tespit etti. Biz mutfakta daha çok limonun suyunu kullanıyoruz. Fakat limon kabuğunun kanserden korunmada özellikle etkili olduğunu bilmek de önemlidir.

Dondurulmuş limonun inanılmaz faydaları

Dondurulmuş ve doğranmış limon kanser hücrelerini öldürür. Kanser hastalarına uygulanan kimyasal tedavi sırasında daha etkili olduğu belirtiliyor. Rendelenmiş limonda onun suyundan 5-10 defa daha fazla vitamin var.
Dondurulmuş limon sayesinde limon kabuğunu asla atmayacaksınız ve limondaki tüm vitaminlerden faydalanacaksınız.

Dondurulmuş limon vücutta toksinleri temizler ve vücudu gençleştirir.
Stres ve sinir bozukluğuna karşı savaşır.
Dondurulmuş limon idrar kaçırma, kist ve tümörlere karşı tedavi edici ve önleyici etkisi vardır.
Ayrıca parazit ve bağırsak kurtların karşı tedavide kullanılır. O, organizmada oluşan iltihaba, enfeksiyona ve mantarın oluşmasına karşı tedavilerde olumlu etkisi vardır.

Dondurulmuş limonun hazırlanması:

Öncelikle limonu yıkayın. Sonra buzdolabının buzluk bölümüne yerleştirin ve bir gün bekleyin. 1 gün sonra donmuş limonu alın, kabuğu ile birlikte rendeleyin. Rendelenmiş limonu yemeklerinizin üzerine serpebilir, sebze salatasına, dondurmaya, çorbaya, makarnaya, makarna sosuna, balık yemeklerine katabilirsiniz. Limon yemeklerinize ve salatalara çok farklı bir koku verecek, aynı zamanda, çok yararlı olacaktır.

Limon mucizesi kanser hücrelerini yok ediyor ve hiç bir şekilde sağlıklı hücrelere zarar vermiyor.

ETİKETLER:

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.