Sağlığa Faydalı Bilgiler

Doğal ilaç olan sarımsağın en önemli 5 faydası

14.11.2017
318
Doğal ilaç olan sarımsağın en önemli 5 faydası

En yararlı sebzelerden biri olan sarımsak antik zamanlardan beri kullanılıyordu. Sarımsağı evlerde, özellikle bebeklerin beşiklerinin üzerinde asarlardı ki, cin ve şeytandan korunsunlar.

Sarımsak gerçekten mucizevi sebzedir. Güçlü mikrop, virüs ve mantar karşıtı etkisini nedeniyle bu sebzeyi asıl doğal ilaç olarak kabul edilebilir. Öyle ki, deneyler göstermiştir ki, sarımsak 1 saat boyunca stafilokokların (Gram-pozitif bakterilerin bir cinsi) % 93-ni öldürme özelliğine sahiptir.

Sarımsağın en önemli 5 faydası

1- Sarımsak kanda kötü kolesterolün düzeyini düşürür ki, böylece kalp-damar sistemi hastalıklarının riskini azaltır.

2- Sarımsak sindirim süreçlerine olumlu etkiliyor, bağırsaklarda zararlı mikropları öldürür. Fakat onu da dikkate almak gerekir ki, gastrit ve ülser hastalığı, safra taşı hastalığı sırasında sarımsak yemeyi tavsiye edilmiyor.

3- Sarımsak karaciğeri için faydalıdır. Şu anda, ilaç endüstrisi karaciğer için sarımsak özü içeren ilaçları serbest bırakmaktadır.

4- Sarımsağın içinde bulunan biyolojik aktif maddeler erkeklerde cinsel gücü artırıyor.

5- Yukarıda belirttiğimiz gibi sarımsak güçlü mikrop ve virüs karşıtı ilaçtır.

Uzmanlar profilaktik amaçlarla her gün 2-3 diş çiğ sarımsak yemeyi tavsiye ediyorlar. Yemeden önce sarımsağı ince doğramak veya ezmek gerekir ki, bu sebzeyi daha faydalı olsun. Marina edilmiş veya pişirilme sırasında çorbalara eklenmiş sarımsak faydalı özelliklerini kaybeder.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.