Sağlığa Faydalı Bilgiler

Diyabete faydalı ballı karışımlar – Diyabet hastalarının dikkatine

09.02.2019
330
Diyabete faydalı ballı karışımlar – Diyabet hastalarının dikkatine

Bilim insanları şekerden vazgeçmeyi teşvik ederek onun yerine alternatifler önermektedir. Şekerin yerine geçen ve onun yokluğunu hissettirmeyen en doğal gıda ise tabii ki, baldır.

Vücutta bağımlılık yaratan şekerin zararları organların çoğunda olumsuz etkisini gösterir ve ölümcül hastalıklara yol açar. Bu hastalıkların başında ise diyabet geliyor. Sağlıklı yaşam için mücadele eden herkes ham bal kullanmayı tercih ediyorlar. Marketlerden tutun şekerleme mağazalarına kadar tüm gıda zincirlerinde kullanılan şeker yerine, doğadan gelen ve işlenmemiş gıda olan bal 7’den 70’e herkes tarafından rahatlıkla kabul edilebilir.

Bal ve tarçın karışımı

Diyabet hastaları genellikle şeker yerine kullanabilecekleri ve glikoz seviyesini artırmayacak alternatifler arayışında olurlar. Ham balın kilo ve kan lipitleri üzerinde yararlı etkisi olduğu sır değil. Balın içine tarçın ekleyerek de kanda şekerin miktarı azaltılabilir ve bağışıklık sistemini kolesterolden temizler.

Kullanım şekli: Tarçın çubuklarını kaynatın. Daha sonra suyunu süzüp üzerine bir yemek kaşığı bal ekleyin. Bu karışımı her gün düzenli şekilde kullanın.

Bal ve yoğurt karışımı

Normal yoğurdun probiyotikleri bağırsakların daha iyi çalışmasını ve böylece metabolizma sistemini çalıştıracak doğru miktarda hormon salgılanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, yoğurt kan şekerinin düşürülmesinde yararlı olan besinlerdendir.

Kullanım biçimi: 2 yemek kaşığı doğal balı bir kâse yoğurdun üzerine ekleyin. Her gün aç karnına yiyin. Bu karışımı günlük çerez yerine de kullanabilirsiniz.

Bal ve kuru nane karışımı

Kurutulmuş nane yapraklarını ovup küçük kaba koyun. Üzerine 2 yemek kaşığı bal ekleyip karıştırın. Daha sonra karışımın miktarına uygun olarak ılık su ekleyin. Her gün aç karnına düzenli şekilde kullanın.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.