Sağlığa Faydalı Bilgiler

Diyabet hastaları için en yararlı sebze

26.06.2018
438
Diyabet hastaları için en yararlı sebze

Diyabet ağır kronik hastalıktır. Yıldan yıla bu hastalığa yakalanan insan sayısı artıyor. Öyle ki, 2012 yılında dünyada 382 milyon insana bu hastalığın teşhisi konuldu. Bilim adamlarının görüşüne göre, 2035 yılına kadar bu rakam artacaktır ve 592 milyona ulaşacaktır.

Kontrol edilmeyen diyabet vücuda ciddi zarar verir, ağır komplikasyonların gelişimine (kalp krizi, insult, böbrek yetmezliği, körlük) neden olur. Şekerli diyabetten eziyet çeken insanlar için diyet tedavinin bir parçasıdır. İlaçlar ile birlikte beslenme şeker seviyesini düzenlemeye yardımcı olur.

İngiltere bilim adamlarının araştırmaları sonucunda diyabet hastaları için en yararlı ürün belirledi. Bu kabak türü olan sukkini yani Girit kabağıdır.

Sukkini (Girit kabağı)kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur, besleyici lif bakımından zengin, insanı uzun süre tok tutar. Tüm bunlar diyabet hastaları için çok önemli olan etkenlerdir.

Ayrıca sukkini (Girit kabağı)karaciğer için de çok faydalıdır, kilo vermeye yardımcı olur, kabızlığı önler, organizmadan zararlı maddeleri dışarı, atar ve cildin durumunu iyileştirir.  Sukkini kolay benimsenir ve bu nedenle küçük çocukların menüsüne ek besin olarak eklenebilir.

ETİKETLER: ,
// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.