Sağlığa Faydalı Bilgiler

Dil ne zaman ve neden kanar? – Tehlikeli Hastalık Belirtileri

05.04.2019
331
Dil ne zaman ve neden kanar? – Tehlikeli Hastalık Belirtileri

Dil kanaması tehlikesiz görünmekle birlikte, endişe duyulması gereken bir konudur ve ciddi tedavi gerektiren patolojileri gösterebilir. Diş doktorları, dil kanamalarının en yaygın nedeninin uçuk olduğunu söylüyorlar.

Dil ne zaman ve neden kanar? ve belirtileri nelerdir

Bu nedenler, dilin dezavantajını, örneğin, dilin ısırmasını içerir. Bazı stomatit tipleri tipik olarak ağız boşluğunun farklı kısımlarındaki yaralanma ve enfeksiyonlardan kaynaklanmaktadır. Bazen yaraların oluşumu, bağırsak gibi iç organların iltihaplanmasına bağlı olabilir. Kural olarak, ağızdaki tek yara herhangi bir rahatsızlığa veya endişeye neden olmaz.

Uçuk sadece dudak ve burun kenarlarından değil ağız içi de etkilenebilir. Uçuğun geniş yayılımına rağmen, çok az vakada oral uçuk bulunur. Hastalar gıda alımında ve su içmekte zorlanırlar, ateş artar ve ruh halleri kötüleşir. Bazı durumlarda hastaneye yatış gerekir.

Kan damarlarının anomalisi – hemanjiyom. Damarların iyi huylu tümörüdür ve çocukluk çağında daha sık görülür. Bu gibi patolojiler kanama, ağrı ve yiyecek alımının komplikasyonları gibi komplikasyonlara yol açabilir.

Kanser en yaygın kanser türlerinden biridir. Belirtileri arasında kanama, yutma sırasında ağrı, dilde kalınlaşma ve ağız boşluğu uyuşması sayılabilir. Hastalığın zamanında tespiti tam ruh hali için anahtar bir önkoşuldur. Bu nedenle kanama ve diğer semptomlar diş hekimi ile görüşülerek incelenmelidir.

Ağız boşluğu kandidiyazis mantarı mantar enfeksiyonundan kaynaklanır. Genellikle dil üzerinde beyaz renkte ince bir tabaka halinde görünür. Kolayca yıkanır ve karakteristik bir kokusu vardır. Bu noktada, ağız mukozasında kanama yaraları oluşabilir. Mantar enfeksiyonu hafif, orta ve ağır, 3 derece ayrılır. Ciddi durumlarda, ateşe neden olabilir ve hastanın rahatsızlığı bozulabilir.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.