Sağlığa Faydalı Bilgiler

Defne yaprağı demlemeleri ile sağlığınıza ve güzelliğinize kavuşun

Defne yaprağı demlemeleri ile sağlığınıza ve güzelliğinize kavuşun

Defne yaprağı bazı yararlı özelliklere sahiptir ve bu nedenle farklı alanlarda uygulanır. Fakat onun bir takım çok da bilinmeyen özellikleri mevcuttur. Defne yaprağının gizli kalan yararlı özelliklerinden bahsedeceğiz.

Kanda bulunan şeker miktarını azaltır
15 adet defne yaprağını küçük bir tencereye koyun, üzerine 1.5 bardak ılık su dökün. Kısık ateşte 5 dakika kaynatın. Demlemeyi termosa dökün ve 3-4 saat bekletin, daha sonra süzün. Oluşan bu demlemeyi tüm gün boyunca 50 ml geçmeyecek şekilde için. Aynı işlemi 2 gün boyunca tekrar edin. Daha sonra 2 hafta mola vererek yeniden devam edin. Bu, kanda bulunan şekerin miktarını düzene sokacaktır.

İyileştirici etkiye sahiptir
Eğer vücudunuzda açık yara varsa, o zaman defne demlemesi ile aynı bölgenin çevresini sık sık silin. Bu, yaraya mikrop düşmesini önleyecek ve cildin iyileşmesini sağlayacaktır.

Vücudun virüs ve enfeksiyonlara karşı dayanıklılığını artırır
Bazı hastalıklara karşı organizmanın direncini artırmak için bu tarifi kullanın. 10 adet defne yaprağını 1,5 bardak suda kaynatın ve gün boyu için. Hastalıklardan korunma amacıyla yemekten önce günde bir yemek kaşığı kadar bu demlemeyi için. 7 gün içinde kabul edin.

Saçlara ve cilde iyi gelir
1-15-20 adet defne yaprağını 100 ml suya atın ve 3 dakika kaynatın. Bu karışımı 1 saat bekletip soğutun. Yüzü, boyun ve dekolte bölümünü onunla silin. Losyonu 1 ay boyunca buzdolabında saklayabilirsiniz.

2– Saçları sağlamlaştırmak için de defne yaprağından hazırlanmış ekstrakt kullanabilirsiniz. Bunun için 2 yemek kaşığı ufalanmış defne yaprağının üzerine az miktar kaynar su dökerek 1 saat tutun. Daha sonra üzerine 2 yemek kaşığı bal ekleyin. Alınan kitleyi saçlarınızın diplerine sürün, kapatarak 1 saat tutun. Daha sonra şampuanla yıkayın.

Uykusuzluk sırasında yardımcı olur
Eğer çocuğunuz rahat uyumuyor ve sık sık uyanıyorsanız, o zaman taze defne yaprağını ezerek kokusunu odaya yayın. Ayrıca defne yaprağından banyo da yapabilirsiniz. 10 adet kadar defne yaprağını 1 litre suda 30 dakika kaynatın. Daha sonra çocuğu bu su ile yıkayın. Bebeğiniz gece rahat yatacak ve uyanmayacaktır.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.