Sağlığa Faydalı Bilgiler

Damarları temizleyen karışım

19.12.2018
226
Damarları temizleyen karışım

Çok yağlı yiyecekler damarlarınızın tıkanmasına neden olur.Damarların bu hale gelmesi kalp damar hastalıkları, kalp krizini ve çeşitli hastalıkları da beraberinde getiriyor. Damarların daha sağlıklı olabilmesi için damar sağlığı açısından yararlı olan yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Damar yaşınızı gençleştirecek, damar temizleyen karışımı henüz denemediyseniz, aşağıdaki reçeteye bakabilirsiniz.

Malzemeler

  • 250 ml zencefil suyu
  • 250 ml sarımsak püresi
  • 250 ml limon suyu
  • 250 ml elma sirkesi
  • 5 çorba kaşığı bal

Baldan başka hepsini karıştırın ve orta ısıda 30 dakika pişirin. Karışımı sürekli karıştırın. Daha sonra bir kenara koyup soğumasını bekleyin.

Karışım soğuduktan sonra içine 5 çorba kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı temiz bir cam şişeye koyup kullanılmak üzere saklayabilirsiniz.  Bu karışımı buzdolabında 1 veya 2 ay kadar saklayabilirsiniz. Bu karışımı aç karnına her sabah 1 çorba kaşığı için.

Faydaları

Sarımsak ve bal, kan basıncını ve kolesterol seviyesini-düşürür, zencefil kalp hastalıklarını önler, limon kalp atışını düzenler, elma sirkesi vücuttan toksinleri temizler.

Bu yöntem alternatif tıp yöntemidir. İçeriğinde bulunan malzemelere karşı bir alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için bir uzmana başvurmak gerekir.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.