Sağlığa Faydalı Bilgiler

Çok gülen kadınlar şişmanlıyor

20.07.2017
149
Çok gülen kadınlar şişmanlıyor

Kadınlar gülerken bundan sonra daha dikkatli olmalıdırlar. Amerikalı bilim adamları ispat etmişler ki, içten gülmek iştahı artırır. Komedi ve mizah gibi filmlere bakmak kadınlarda sürekli açlık hissi yaratır. Dolayısıyla kilo vermek ve güzel vücut yapısını korumak için diyet yapan kadınlara uzmanlar komedi dizilerine bakmamayı önerir.

Ayrıca biri onların yanında fıkra anlatırken, hemen o yeri terk etmelidirler. Gerilim ve korkutucu filmlere bakmak ise kadınların iştahını tamamen kapatıyor. Kaliforniya’daki nörolojik merkezin uzmanları tarafından yapılan araştırmada 14 kadın katıldı. Kadınlara DVD-den çeşitli duygusal filmler izletildi. İlk olarak hanımlara güzel komedi filmler gösterildi. Daha sonra ise ” Er Ryan’ı Kurtarmak ” filminden kanlı fragmanlar gösterildi. Bu filmlere bakmadan önce ve sonra deneye katılanların kan örnekleri alınmıştır.

Sonuç olarak, kahkaha sonucu organizmada leptinin seviyesi yüzde 15 oranında düşüyor. Bu madde ise iştahı öldürür. Bunun tersi olarak, açlık hormonu olarak bilinen ghrelin miktarı ise yüzde 9 artıyor. Kanlı ve korkunç filmlerin gösterisinden sonra ise hanımlardan hiçbiri yemek istemiyor. Bu olgu bir daha kanıtlıyor ki, şişman insanlar yumuşak yürekli ve neşeli olurlar. Zayıf ve ince bayanlarda ise gaddarlık duyguları güçlüdür.

Şu da bir gerçektir ki, bayanlar neşeli geceler sırasında gıda tüketimini kontrol edilmeyeceği düzeyde tüketiyorlar ve bu şekildeki beslenme ile formlarından düşüyorlar. Bunun temel nedeni ise sen ve huzurlu olma durumlarıdır.

ETİKETLER: , ,

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.