Sağlığa Faydalı Bilgiler

Cildi güzelleştiren besinler

05.03.2019
373
Cildi güzelleştiren besinler

Aşağıda isimleri belirtilen gıdaları sürekli olarak tüketmek insan cildinin güzelleşmesine neden olur. Peki cildi güzelleştiren bu gıdalar nelerdir ve cilde nasıl etkileri olur?

Ayçiçeği yağı
Ayçiçeği yağı E vitamini bakımından zengindir. Vücutta E vitaminin normal miktarda olması ise cildin gün ışınlarından korunması demektir. Uzmanlar yulaf ezmesi ile ayçiçeği yağı karışımından hazırlanan maskenin cilt için faydalı olduğunu belirtiyorlar. Bu maskeyi kullanırken dikkatli olmak gerekir, çünkü normalden fazla uygulanmasıyla cildin yağlanmasına neden olabilir.

Kırmızı renkli meyveler
Cildinizin genç ve ferah olmasını istiyorsanız, o zaman her gün kırmızı renkte olan meyvelerden yiyin. En çok ise yabani alıç, çilek ve böğürtlen yemek cildin güzelleşmesine neden olur.

Keten tohumu
Keten tohumu bileşimi omega-3 yağı bakımından zengindir. Her gün keten tohumu yemek cildi gençleştirir, deri hastalıklarını iyileştirir ve insanı yaşından daha genç gösterir.

Çikolata
Çikolata insan derisi için çok faydalıdır. Çikolata sadece insan vücudu için faydalı sayılır, o hatta cildin güzel görünmesi için de gerekli besinlere sahiptir. Kaliteli ve miktarında tüketilen çikolata ciltte akne oluşumuna neden olmaz.

Ispanak
Ispanağın bileşimi E, A vitaminleri, folik asit, magnezyum vb. maddeler bakımından zengindir. Bazı cilt problemleri yaşayanlara sürekli olarak ıspanak yemek önerilir.

Tatlı patates
Tatlı patatesin içeriği A ve C vitaminleri ile zengindir. Onun suyunu cilde sürmek cildin güzelleşmesine neden olur.

Domates
Domates kendi antioksidan bileşimi ile cildi güzelleştirir.

Yoğurt
Sürekli olarak deriye yağlı yoğurt sürmek kırışıklıkların ortadan kalkmasına neden olur.

Kırmızıbiber
Her gün bir adet kırmızıbiber yemek günlük C ve B6 vitaminine olan ihtiyacın karşılanmasına neden olur.

Somon balığı
Bu balık etinin yapısı D vitamini bakımından zengindir. Her gün bir parça somon balığı yemek cilt, kalp ve beyin için çok faydalıdır.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.