Sağlığa Faydalı Bilgiler

Çiğ gıdaların tüketimi sağlık için faydalıdır

23.04.2019
114
Çiğ gıdaların tüketimi sağlık için faydalıdır

Pişirmeden çiğ yemek yemenin sağlığı için faydalıdır. Bunlar kolayca sindirilir, ayrıca içerisindeki iyi bakteri sindirim sisteminizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Yemek pişirerek zararlı bakteriler yok edilir, ancak pişmiş yiyecekler vücudunuz için faydalı olan iyi bakterileri de ortadan kaldırır. Bazı yiyecekler pişirilmeden çiğ olarak yenilirse bizim için çok faydalı olabilir. Çiğ yiyecekleri detoks diyeti olarak tüketebilirsiniz. Bu, yalnızca kilo vermeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda başka birçok yararı vardır.

Çiğ Beslenme Diyeti Nedir?

Çiğ yiyecek yemenin temel amacı, besin ve lif bakımından zengin ve kolayca sindirilen yiyecekleri tüketmenizdir. Çiğ yiyecek diyeti, bütün yiyecekleri pişirmeden yediğiniz anlamına gelmez. Sadece bazı yiyecekleri pişirmeden yiyin. Bu şekilde, farklı türde meyveler, sebzeler, filizlenmiş taneler ve birçok bitki türü tüketebilirsiniz.

Çiğ Yemekler Ne Kadar Faydalıdır?

Bazı yiyeceklerin pişirilmesi, içinde bulunan faydalı enzimleri ortadan kaldırır. Dahası, pişirme aynı zamanda antioksidanları ve vitaminleri de yok eder. Bu nedenle, çiğ olarak tüketimi faydalıdır. Bu yiyeceklerin tüketimi, vücudun asitliğini tehlikeye atmaz ve iltihaplanma riskini azaltır. Tansiyonu kontrol etmek, yorgunluğu korumak, eklem ağrısı, hormonları dengelemek ve obeziteyi kontrol etmek için çiğ yiyecekler yiyebilirsiniz.

Çiğ gıdalar sindirim sistemi için faydalıdır

Sindirim enzimleri yiyeceği sindirmeye ve sindirmeye yardımcı olur. Pankreas ve diğer birçok hücre gıdaları sindirmek için yerli enzimler üretirken, çiğ gıdalar gıdaların sindirilmesinde yardımcı olan dışsal enzimler üretir.

Bu yiyecekleri pişirmeden tüketebilirsiniz. Çiğ yiyecekleri birçok kez yiyebilirsiniz, ancak bu yiyecekleri günlük beslenmenize ekleyin ve pişirmeden yiyin.

  • Yeşil yapraklı sebzeler
  • Narenciye
  • Ayçiçeği, kabak ve gül ağacı tohumları
  • Avokado
  • Havuç, domates gibi çiğ sebzeler
  • Çiğ yoğurt
  • Hindistan Cevizi Yağı ve Zeytinyağı

Önlemler

Pişirmeden yemek yemenin birçok yararı vardır, ancak tüm bu yiyecekleri pişirmeden yiyemeyiz. Brokoli, yeşil hardal ve karnabahar ve lahana gibi sebzeleri pişirmek daha faydalıdır. Yüksek lifli meyvelerin ham tüketimi sizin için yararlıdır.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.