Sağlığa Faydalı Bilgiler

Cevizle egzersiz yapmanın faydaları

05.08.2017
303
Cevizle egzersiz yapmanın faydaları

2 adet ceviz sizin stresinizi kolayca ortadan kaldırabilir. Bunun için çantanızda daima 2 ceviz bulundurun.

Ceviz doğanın insanlara bahşettiği en iyi besinlerden biridir. Ceviz hem mutfakta, hem de halk tıbbında yaygın olarak kullanılıyor.

Doğu tıbbında ceviz gerginliği ve stresi ortadan kaldırmak amacıyla da yoğun olarak kullanılmaktadır. Öyle ki, doğu tıbbında stres atma araçlarından biri elin içindeki noktaları aktif hale getirerek gerginlikten kurtulmaktır. Bu noktaları hareket ettirilmekle sinirleri sakinleştirir ve bazı hastalıklardan kurtulabilirsiniz.

Cevizi ile avuç içi egzersiz nasıl yapılır?

Avucunuzun içine 2 ceviz alın. Cevizleri birbirine sürterek dairesel hareket ettirmeye çalışın. Cevizleri avucunuzun içerisinde tüm bölümlere değecek şekilde hareket etmeye çalışın ki hücreleri harekete geçirsin. Bu egzersizin sinir sistemine çok faydası vardır.

Tıp bilimi de avuçların içerisinde yapılan dairesel hareketler ve egzersizler sinir uçlarının beslenmesine ve sinir sistemine faydalıolduğunu teyit ediyorlar. Cevizle avuçların içinde masaj yapılması stresli durumlardan en iyi çıkış yollarından biridir. Bu nedenle daima çantanızda 2 adet ceviz bulundurun.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.