Sağlığa Faydalı Bilgiler

Ceviz yağı nelere faydalıdır?

14.08.2018
342
Ceviz yağı nelere faydalıdır?

Ceviz ve ceviz yağı bir çok sağlık problemlerine ve hastalıklara çok faydalıdır. Ceviz yağının faydalarından yararlanmak isterseniz cevizin kendisini yediğinizde bile ceviz yağını almış olursunuz. İstersenz ceviz yağının kendisini de aktarlarda ve bazı eczanelerde rahatça bulabilirsiniz.

1- İltihabi iyileştirir ve yok eder. Omega 3 ve omega 6 gibi çoklu doymamış yağlar ile ceviz romatizma ve diğer iltihaplı hastalıklara yakalanma riskini önemli ölçüde azaltır.

2- Yaşlanmanın etkilerini azaltır. Ceviz ve ceviz yağı içerdiği antioksidan sayesinde hücre ölümlerine neden olan serbest radikalleri kontrol altında tutar ve yaşlanmanın etkilerini geciktirir.

3- Egzama gibi cilt hastalıklarından koruma sağlıyor. Günde birkaç kaşık ceviz yağı almak egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı olur.

4- Hormon seviyelerinin normalde kalmasına yardımcı olur. Çinko, demir, selen, fosfor, magnezyum, bakımından zengin olan ceviz, ayrıca hormonları dengeleyici özelliği olan kalsiyumu da kapsıyor.

5- Kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Taşıdığı omega-3 yağ asidi olan alfa linoleik asit ile kan damarlarının sağlığına yardımcı olur ve kalp hastalığı riskini azaltır.

6- Cilt sağlığına yardımcı olur. Ceviz yağında B-1, B-2 ve B-3 gibi vitaminleri içerir. Bu vitaminler cilt yüzeyinin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasına ve kaliteli ve esnek bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

7- Kan dolaşımını artırır. Ceviz yağı yüksek miktarda omega 9 doymamış yağ taşıdığına için, damar sertliğini engeller ve kan dolaşımını artırır. Damar esnekliği yüksek tansiyon ve kalp hastalıklarının temel nedenlerinden olduğu için günde 2-3 adet kadar ceviz veya bir miktar ceviz yağı alınması tavsiye edilir.

ETİKETLER:
// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.