Sağlığa Faydalı Bilgiler

Hangi belirtiler hangi hastalığın işaretidir?

04.11.2018
203
Hangi belirtiler hangi hastalığın işaretidir?

Vücutta oluşan en küçük sorun herhangi bir alametle sahibine uyarı yapıyor. Maalesef, birçok kişi bu alametleri yok sayar. Dolayısıyla sağlıkta oluşan bu küçük sorunları ortadan kaldırılmamakla ciddi hastalıklara yol açabiliyor. Peki, hangi hastalığın hangi belirtisi var?

Hangi belirtiler hangi hastalığın işaretidir?

Burundan sık sık kan gelirse, öncelikle kan basıncı kontrol edilmelidir. Eğer basınç iyiyse demek organizmanın K vitaminine ihtiyacı var. Bu vitamini sağlamak için lahana, ıspanak ve ısırgan otu kullanabilirsiniz.

Ağızda kuruluk olursa, bu demektir ki, vücudumuzda B3 vitamini yetmiyor. Vücudu bu vitaminle sağlamak için sığır eti ve ceviz yiyin.

Vücutta bulunan sıradan bir yara iyileşmesi uzun sürüyorsa, demek organizmada çinko eksikliği var. Bu sorunu deniz ürünleri ile kolaylıkla ortadan kaldırabilir.

Ciltte kabuk olursa, A vitamini yönünden zengin ürünler yiyin.

Dudaklarda sık sık çatlaklar meydana gelirse, dikkatin sık sık dağılması müşahede ediliyorsa, saç dökülmesi artıyorsa bu organizmada B2 vitamininin çok ciddi eksikliğinin sinyaldir. Bunu ortadan kaldırmak ve bozulmuş vitamin dengesini geri yüklemek için beslenmeye süt ürünleri, yumurta, şeftali, armut, domates ve karnabahar dahil edilmelidir.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.