Sağlığa Faydalı Bilgiler

Boyun fıtığını nedir ve boyun fıtığını gidermek için birkaç doğal tedavi yöntemi

21.03.2019
312
Boyun fıtığını nedir ve boyun fıtığını gidermek için birkaç doğal tedavi yöntemi

Bilim ve teknolojinin hızla gelişmesi, insanların tembelleşmesi, bilgisayar karşısında saatlerce hareketsiz zaman geçirmesi çeşitli hastalıkların, özellikle de boyun fıtığının artmasına neden olur.

Beyin vücudu yöneten organdır. Boyun fıtığı sonucu kan dolaşımının zayıflaması nedeniyle tüm vücudun çalışmasını bozar. Bel fıtığı ne kadar ağırlaşırsa, beyin kan akımının bozulması belirtileri, baş dönmesi, ağrı, uyuşukluk gibi durumlar da o kadar çoğalıyor. Bazen baş dönmesi o dereceye varır ki, hasta düz yürüyemiyor, baş ağrısı gün boyu devam ediyor. Boyun fıtığının daha da ağırlaşması sonucunda tüm vücutta, özellikle ayak ve kollarda hissizlik ve uyuşma durumları ortaya çıkar.

Uzmanlara göre, boyun fıtığı ağır hastalıktır ve tedaviye zor olabilir. İlaçlar ve bitkilerle yapılan çeşitli tedaviler sadece geçici sonuç verir. Hastalık sırasında diskler arasındaki kıkırdaklar tamamen dağılır, disklerin kemik yüzeyleri birbirine dokunarak zedelenir ve tüm komplikasyonlar da bundan sonra başlayabilir.

Boyun fıtığını gidermek için birkaç doğal tedavi yöntemi

Bu yöntemlere kal almayı ve sülük kullanmayı örnek verilebilir. Sülük koymadan önce kanın genel analizine ve kan pıhtılaşmasına dikkat etmek önemlidir.

Bunun yanı sıra doğal şifalı otlardan da kullanabilirsiniz. Örneğin, aynı miktarda ökse otu ve sofora bitkileri karıştırın. Bu karışım her gün iki çorba kaşığı üç bardak su konulmuş termosta demlenir. Hazır solüsyon iki ay süreyle günde üç kez olmak üzere yemekten önce bir bardak alınır.

Tedavi işlemi her dört ayda bir tekrar edilir. Boyun fıtığının daha verimli tedavisi ise taze andız köklerini kıyma makineden geçirilerek boyuna konulup kapatılmasıdır. Andız kökünü iki günde bir sadece on kez koymak daha etkilidir.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.