Sağlığa Faydalı Bilgiler

Böbreklerin doğal yollarla temizlenmesi

24.07.2017
156
Böbreklerin doğal yollarla temizlenmesi

Modern günümüzde nüfusun çoğu böbrekleri ile ilgili sorunları var. Böbrek hastalıklarında ilk sırayı böbrek taşı hastalığı alır. Böbrekte taşın oluşmasına çeşitli nedenler vardır. Bu nedenler şunlardır.

  • Tuz oluşturmaya meyilli besinler
  • İçme suyu
  • Kalıtsal faktör
  • Böbreğin fonksiyonunun bozulması.

Böbrekte taş olunca böbrek fonksiyonu bozulur ve kanda azotun, proteinin, kreatinin miktarı artar ki, bu da vücut için tehlikeli sayılır. Bunun önüne geçmek için periyodik böbreklerin doğal yollarla temizlenmesi gerekir.

Böbrekleri temizliğe başlamadan önce mutlaka USM den geçmeli ve doktora başvurmak gerekir.

Böbreklerin doğal yollarla temizleyen yöntemler:

1- Aç karnına 1 bardak salatalık suyu içerek böbreklerinizi temizleyebilirsiniz. Bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

  1. Bağa yaprağı (sinirli ot) suyunu 10-15 gün süreyle her sabah aç karnına içmek böbreklerin temizlenmesinde faydalıdır.

3- 1 bardak zeytinyağının üzerine 1 limon sıkılır ve aç karnına içilir.

4- Karpuzla ile böbreklerin temizlenmesi için gün boyunca çok miktar karpuz yenilmeli. Karpuz idrar söktürücü etkiye sahiptir ve böbreğin temizlenmesinde eşi benzeri yoktur.

Karpuzla böbrek temizleme yönteminden diyabet hastaları ve böbreklerinin süzme yeteneği zayıf olan kişiler kullanmaktan sakınmalıdırlar.

5- Yarpız çayı da böbreklerin temizlenmesi için vazgeçilmez bir tedavi aracıdır.

  1. Maydanoz ve kereviz çayları da güçlü böbrek temizleme yeteneğine sahiptirler. Ama bu çaylardan çok kullanıldığında tansiyonu düşürebilir. Bu nedenle maydanoz ve kereviz çayları kullanırken tansiyonu kontrol altında tutmak gerekir.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.