Sağlığa Faydalı Bilgiler

Böbrek iltihabı tedavisi için bitkisel 5 reçete

29.11.2017
1.239
Böbrek iltihabı tedavisi için bitkisel 5 reçete

Çeşitli nedenlerden dolay böbreklerde oluşan iltihabi süreçler çoğunlukla kronik olur. Bu ciddi hastalık böbreklerin fonksiyonlarının bozulmalarına neden olur. Böbreklerde olan iltihabi süreçler bel bölümde küt ağrılarla eşlik eder ve organizmada sorunlara neden olabilir.

Böbreklerin iltihabı piyelonefrit ve piyonefroza neden olabiliyor. Böbreklerin iltihabi hastalıkları bulantıya, sıcaklığın yükselmesine, baş ağrılarına, titretmeye neden olur. Bu da hastalarda rahatsızlığa neden olur. Öyle ki, böbreklerinde iltihabi süreç olan kişilerde idrara çıkma sırasında ağrı, yanma vb. hoş olmayan belirtiler gözlenir. Böbreklerde iltihabi sürecin olduğunu ise idrarın analizi ve hekimin muayenesi ile belirlenir.

Böbreklerin iltihabi hastalıklarının oluşumunda enfeksiyonlarla birlikte organizmanın soğuklaması, bağışıklığın düşmesi de önemli rol oynuyor.

Böbreklerdeki iltihabı doğal bitkisel yollarla ortadan kaldıran birkaç reçete:

Böbreklerdeki İltihabı İçin Bitkisel Reçete 1

Mısır püskülü çayı-demlemesi böbreklerden tuzların dışarı atılmasına, iltihabi sürecin ortadan kalkmasına ve tansiyonun düşmesine neden oluyor. Bunun için 1 çorba kaşığı mısır püskülü üzerine 1 bardak kaynar su dökülür ve 20 dakika demlenir. Demleme hazır olduktan sonra süzülür 3 saatte bir 2 çorba kaşığı içilir.

Böbreklerdeki İltihabı İçin Bitkisel Reçete 2

Ayıkulağı demlemesi-çayı idrar söktürücü, antiseptik ve antienflamatuar (iltihap karşıtı) etkiye sahiptir. Demlemeyi hazırlamak için 1 çorba kaşığı ayıkulağı bitkisini 1 bardak kaynar suda yarım saat demlemek gerekir. Bu demleme günde 3 defa içilir

Böbreklerdeki İltihabı İçin Bitkisel Reçete 3

Böbreklerin iltihabi süreci sistit belirtileri ile eşlik edilir. Bu belirtilerin ortadan kalkmasına kuşburnu demlemesi – çayı çok faydalıdır.

Böbreklerdeki İltihabı İçin Bitkisel Reçete 4

Piyelonefrit belirtilerinin ortadan kalkması için 5 tutam keten tohumu, 2 tutam meşe kabuğu, 2 tutam ısırgan otu yaprağı alınır. Bitki yaprakları ufalanıp diğer malzemelerle iyice karıştırın. Karışım 1 çorba kaşığı alınır ve üzerine 12 bardak kaynar su ilave edilip 2 saat sıcak ve karanlık yerde demlenir. Demlemeden günde 2 bardak kabul edilir. Tedavi süresi tam bir aydı.

Böbreklerdeki İltihabı İçin Bitkisel Reçete 5

Kuşburnunun özü ve kökü, aslankuyruğu, devetabanı, üç renk menekşe ve sarı kantaron aynı miktarda alınır ve ufalanır birbirine iyice karıştırılır. Karışımdan 1 çorba kaşığı kadar bir kaba konup üzerine 1 bardak kaynar su ilave edilip demlenir ve her seferinde yarım bardak olmak üzere 8 kez içilir.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.