Sağlığa Faydalı Bilgiler

Birçok hastalığı tedavi eden masaj

07.04.2019
187
Birçok hastalığı tedavi eden masaj

İnsan vücudunda 12 çift beyin merkezi vardır, bunlardan 5 tanesi ağız boşluğunda bulunur. Bu noktaların masajı sağlığı çok olumlu etkiler.

Sıcak bir havluyla masaj yapmak lenfatik dolaşımı geliştirir, biyolojik olarak aktif noktaları uyarır, ağız boşluğunun ve diş mukozasının durumunu olumlu şekilde etkiler.

 Bu tür masajlar solunum, işitme sorunları ve hafıza bozuklukları, çiğneme ve yutma zamanı oluşan ağrılar için çok yararlıdır ve horlamayı ortadan kaldırır, konuşma, glokom, katarakt ve göz basıncını iyileştirmeye yardımcı olur. Buna ek olarak, masaj cilt durumunu olumlu etkiler, kasları rahatlatır.

Bir bezi (Havlu) sıcak tuzlu suya batırın (1 su bardağı su için 1 çay kaşığı tuz). Havluyu sıkın ve masaja başlayın. Bunu yapmak için, havlunun iki ucundan tutun ve çenenin altına koyun, sonra ellerinizle farklı yönlere (sağa sola) keskin bir şekilde çekin. Bu durumda, havlu boğaz altına değmelidir. Yaklaşık 100 kez yapmalıyız. Darbelerin boğazın kenarlarına değdiğine dikkat edin. Ve darbelerin gücü gelince, çok zayıf veya çok güçlü olmayacak şekilde ayarlayın.

Masaj yaparken, kullandığınız havlunun sıcak olmasına dikkat edin. Soğuduktan sonra havluyu tekrar sıcak suya koyun.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.