Sağlığa Faydalı Bilgiler

Birçok derde deva olan papatya çayının sağlığa inanılmaz faydaları

Birçok derde deva olan papatya çayının sağlığa inanılmaz faydaları

Eski dönemlerden bu yana uyku düzeninde yaşanan sorunlarda, uykusuzluk problemlerinde ve nezle gibi sorunların tedavilerinde kullanılan papatya çayı birçok derde ilaçtır.

Papatya çayını uyku bozukluğu ve uykuya geçme sürecinde sorun yaşayan insanlar çok kullanıyor.

Papatya romatizma gibi rahatsızlıklardan kaynaklanan ağrıları dindirmek için kullanılır. Yemekten sonra içildiğinde sindirim sistemine yardımcı olur. Günlük hayatta karşı karşıya kalınan stresi azaltmak için de kullanılır. Yatıştırıcı özelliği ile insanlar üzerinde rahatlatıcı etkisi var. Alerji belirtilerini en aza indirir.

Hazımsızlık ve gaz problemleri ile başa çıkmakta kullanılır ve ruh halini rahatlatır.

Ciltte oluşan yara ve sivilce izlerinin kaybolması sürecini hızlandırır. Kaynamış papatyayı pamuk yardımı ile yaraların üzerine sürebilirsiniz. Etkisi gözle görülecektir.

Papatya çayının hazırlanışı ve kullanım şekli:

Papatyanın karaciğeri koruyan etkisi de var. Eğer iyi demlenmiş bir papatya çayı hazırlamak istiyorsanız 2-3 yemek kaşığı kurutulmuş papatyayı bir demliğe koyun.

Sıcak su ile 5-6 dakika demlenen papatya çayını alın ve süzerek bir bardağa doldurun. Eğer papatya çayını sade içemiyorsanız tatlandırarak içebilirsiniz. Bunun için papatya çayının içerisine bal ve birkaç damla limon suyu katabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.