Sağlığa Faydalı Bilgiler

Biberin bilinmeyen ilginç faydaları ve kullanım alanları

Biberin bilinmeyen ilginç faydaları ve kullanım alanları

Genellikle toz biber, karabiber ve arnavuk biber sadece yemek pişirirken kullanılıyor. Bugün sizlere bu biberden yemek dışında nasıl yararlanabileceğiniz konusunda ilginç bilgiler vereceğiz.

Elbiselerin renginin solmasını engeller

Çamaşır yıkayan makineye bir çay karabiber biber atsanız, koyu renkli kıyafetlerin rengi solmayacak.

Böcekleri uzaklaştırır

Karıncalar veya farelerle ilgili sorununuz varsa, arnavut biberi size yardımcı olabilir. Haşereleri gördüğünüz yerlere biraz biber serpin. Haşereler o bölgeden kaçmaya başlayacaklardır.

Bitkileri korur

Bahçenizde ektiğiniz çiçek ve sebzelerin böcekler tarafından yenilmesinden endişeliyseniz, karabiberle unu karıştırıp bahçenize serpin.

Ayakları ısıtır

Buz gibi soğuk ayaklarınızı ısıtamıyorsanız, yapacağınız tek şey biraz pul biberi çorabınıza serpip giyin. Pul biber bütün gece ayaklarınızın sıcak kalmasını sağlayacaktır.

Cilt problemlerini ortadan kaldırır

Karabiber ve saf yağı karıştırın ve bu karışımı egzama ve kaşıntı gibi cilt sorunlarını gidermekte etkilidir. Sivilcelerden kurtulmak için bütün karabiber tanelerini suyun içinde ezdikten sonra sivilcelere sürebilirsiniz.

Kabızlığa faydası var

Biraz karabiber ve balı suya ekledikten sonra iyice karıştırın e sonra için. Hazımsızlık veya kabızlık gibi sorunlarınız varsa, bu karışımı içtikten sonra sizi rahatlatacaktır. Ayrıca bu karışım vücudunuzdan toksinlerin atılmasını sağlayacaktır.

Soğuk algınlığına yardımcı olur

Yüz yıllardır bilim adamları nezle tedavisinde biberin etkili olduğunu söylüyorlar. Kaynayan suya biraz karabiber ekleyip içseniz, soğuk algınlığını ortadan kaldıracak.

Ağız temizliğinde etkilidir

Ağız kokusundan kurtulmak için yarım çay kaşığı tuz ve bir tutam biberi ılık suya döküp, bu su ile gargara yapın. Boğaz ağrısı varsa, bir tutam karabiber ve yarım çay kaşığı tuzu ezilmiş bir diş sarımsakla birlikte ılık suya atın ve gargara yapıp tükürün.

Baş ağrısına iyi

Karabiberi birkaç damla zeytinyağı ile karıştırıp şakağınıza sürtseniz, tansiyonunuzu düşürmeye yardımcı olur. Ayrıca tıkanıklığı, açarak alerji ile ilgili olan baş ağrısını giderecek.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.