Sağlığa Faydalı Bilgiler

Avokado yemenin 10 nedeni – Avokadonun Faydaları

22.06.2019
299
Avokado yemenin 10 nedeni – Avokadonun Faydaları

Ülkemizde son yıllarda tanınan ve gelişen avokadoların sağlık için mucizevi yararları olduğunu biliyor muydunuz? Avokado meyvesi yaklaşık 20 vitamin ve mineral içerir. Bakır, demir, magnezyum ve fosforla birlikte A, B, C, E ve K vitaminleri bakımından da zengindir.

Her meyve gibi, avokado da karbonhidrat içerir, ancak bu meyve en sağlıklı meyvelerden biridir. Avokado, bir E vitamini deposudur ve protein bakımından zengindir. Bu 2 element sayesinde, birçok hastalık için güçlü bir araçtır. Avokado, kilo kontrolü, kardiyovasküler (Kalp-Damar) sistem zayıflığı, sağlıksız cilt ve saç ve sindirim sistemi bozuklukları gibi bir dizi hastalığa karşı kullanılabilir.

Avokadonun Faydaları Nelerdir?

Kanserle savaşır
Avokado, kanseri önlediği bilimsel bir gerçektir. Ayrıca kimyasal tedavilerin kansere karşı mücadeledeki etkilerini azalttığı da doğrulandı. Araştırmalar, avokadodaki bir maddenin prostat kanseri hücresi büyümesini önlediğini göstermektedir.

Ağırlık kontrolü
Zengin avokado bileşimi sayesinde hem lezzetli hem de sağlıklı yiyecekler listesine girer. Sindirim sürecini geliştirir ve tokluk hissi oluşturur. Bu açıdan, diyet yapan kadınlara avokado tavsiye edilir.

Kalbinin ilacıdır
Avokado bileşimindeki bir dizi mineral kardiyovasküler (Kalp-Damar) sistem üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Ayrıca avokado günlük folik asit ihtiyaçlarınızın %23’ünü karşılar.

Gözler için vazgeçilmezdir
Sağlıklı gözler için gerçekten harika tedavilere veya ameliyatlara ihtiyaç yoktur. Avokado, güçlü antioksidan bileşenlerin neden olduğu travma ve yaşa bağlı zayıflıkları gidermeye yardımcı olur.

Çocuklar için çok yararlı
Avokadon folik asit de çocuklar için çok faydalıdır. Özellikle, proteinler çocukların sağlığı için iyidir. Ayrıca magnezyum, B1 vitamini ve B2 vitamini bakımından da zengin çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimini teşvik eder.

Depresyonla mücadele
Eğer depresyonda iseniz, bir avokado ruh halinizi yükseltecektir. Yorgunluk, iştah kaybı ve eşcinsellik tarafından yaratılan uykusuzluk avokado ile elimine edilebilir.

Sindirime yardımcı olur
Doğal liflerden oluşan avokado, kabızlığı önler ve sindirimi kolaylaştırır.

Kolesterolü önler
Sağlıklı yağlar kolesterol riskini azaltır.

Basıncı normale düşürür
Yüksek tansiyonunuz varsa, avokado kullanmanızı öneriyoruz. Vücudunuzdaki magnezyum ve potasyum içeriği kan basıncınızı normal tutar.

Daha temiz bir cilt için
Avokadon A, C ve E vitaminleri cilt için iyidir. Ancak bunun için avokadolar yemek yerine cilde uygulanmalıdır. Avokado cildinizi yumuşatır ve güneşin zararlı etkilerinden kaynaklanan lekeleri yok eder.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.