Sağlığa Faydalı Bilgiler

Apandisit Patlaması Nasıl Anlaşılır ve Belirtileri Nelerdir?

26.10.2017
262
Apandisit Patlaması Nasıl Anlaşılır ve Belirtileri Nelerdir?

Şiddetli bir karın ağrısı: Apandisit genellikle şiddetli bir karın ağrısına neden olur. Bu ağrı onun patlayacağı anlamına gelmez, ama doktorunuzla görüşüp bir tomografi çektirmek önerilir. Apandisitin neden olduğu karın ağrıları bazı kişilerde farklılık gösterebilir.

Yürürken, öksürürken karnınıza ağrı giriyorsa, karın duvarınızın hepsi iltihaplanmış olabilir. Bu durumda apandisitin patlamış olma ihtimali oldukça yüksektir.

Bulantı, kusma ve iştahın olmaması:
Bu durumda sadece midenizde bir virüs olabilir, çünkü apandisit olan herkeste bu sorunları tespit edilir Ancak, karın ağrısı ile birlikte ciddi bir bulantı varsa, doktora başvurmakta yarar olabilir.

Üşüme hissi ve yüksek sıtmanın olmasına rağmen çok ağrınız varsa, vücudunuzun bir yerinde iltihap var demektir. Yüksek ateş ve üşümek dışında bir de karın ağrısı varsa, hemen doktora başvurun.

Bulanıklık: Bu belirti beyninizde bir sorun olduğu anlamına gelmez, vücudunuzdaki iltihap kanınızda yayıldığı için vücudunuzdaki oksijen miktarı azalır. Sonuç olarak beyin ihtiyacı olan oksijeni alamadığı için bulanıklık artıyor.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.