Sağlığa Faydalı Bilgiler

Ananasın sağlığa faydaları nelerdir?

12.11.2017
357
Ananasın sağlığa faydaları nelerdir?

Serbest radikalleri engeller: Ananas çok zengin bir antioksidan kaynağıdır. Bu serbest radikaller kanser ve kalp hastalıklarına neden olur. Antioksidan özelliğine göre vücutta dolaşan serbest radikalleri engeller ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Soğuk algınlığına karşı etkilidir:  Ananas bol miktarda C vitamini ve bromelain içerdiği için, mikrobik enfeksiyonlara karşı çok etkilidir. Bunun yanında ilaç tedavilerine yardımcı olur, özellikle öksürüğe karşı etkilidir.

Kemikleri güçlendiriyor: Zengin miktarda içerdiği manganez, kemik ve bağ dokularını kuvvetlendirir. Günlük bir fincan ananas suyu vücudumuza yaklaşık % 73 manganez sağlıyor.

Dişler güçlendiriyor: Ananasın diş sağlığı için de önemli bir besin maddesidir. İçerdiği zengin besin maddeleri dişleri güçlendirir ve çürümeyi engeller.

Kanserden koruyor: Kanser hastalıklarına neden olan serbest radikallere engellemesi ile birlikte, hücrelerin kanser hücrelerine karşı kuvvetlendirir ve hasar gören hücreleri tedavi eder.

Kalp sağlığını koruyor: Kalp sağlığı için en önemli gıdalar arasındadır. Kalp sağlığını tahrip eden serbest radikalleri engeller ve kolesterol seviyesini düzenler. Antioksidan özelliğine göre damar hastalıklarından koruyor.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.