Sağlığa Faydalı Bilgiler

Almanların mucizevi zencefil, sarımsak ve limon karışımı tarifi

23.02.2018
727
Almanların mucizevi zencefil, sarımsak ve limon karışımı tarifi

Doğal yollarla tedavi en etkili, verimli ve zararsız yöntemdir. Bu nedenle şimdi insanlar daha çok alternatif tıbba başvuruyorlar. Bu yazımızda siz okuyucularımıza basıncı normale düşüren karışımın tarifini ve faydalarını paylaşacağız.

Zencefil, sarımsak ve limon karışımı

Bu tarifin vatanı Almanya’dır. Karışım üç güçlü malzemeden oluşur: Zencefil, sarımsak ve limon. Bitkilerin her biri kendi içinde çok faydalıdır, ama onlar birleşince daha büyük mucizevi faydaları oluşmaktadır.

Sarımsak iyi antiseptik ve anti bakteriyel özellikleri ile tanınırlar. Sarımsağın bünyesine geniş iz elementler spektrum içerir: Sodyum, potasyum, kalsiyum, çinko, fosfor, bakır damarlara pozitif etkisi vardır. Ayrıca, sarımsak C, B6 vitaminleri ve manganla zengindir.

Zencefil doğal antioksidan kaynağı olarak bilinir. Ayrıca o, sindirim sorunlarından muzdarip insanlar için çok faydalıdır. Zencefili şaşırtıcı özelliklere sahip bitki olarak kabul ediyorlar. Onun içerisine giren maddeler yoğun bağırsak kanseri önleme ve tedavisi için etkili bir araçtır.

Ve nihayet limon C vitamini deposu olarak kabul edilir. Meyve organizmada asit seviyesini ayarlayan alkali özelliklere sahiptir. Ayrıca, limon meyvesi organizmanın genel durumuna olumlu etkisi vardır, bağışıklık tepkiler geliştirir ve değişim süreçlerini hızlandırır. Limon, zencefil ve sarımsak karışımı atardamar ve tansiyon ile mücadelede güzel ve etkili bir araç olacaktır.

Malzemeler:

  • 4 limon
  • 4 baş sarımsak
  • 2 çorba kaşığı rendelemiş zencefil
  • 2 su bardağı su

Hazırlanışı:

  1. Limon ve zencefili özenle yıkayın.
  2. Limonu kabuğu ile birlikte doğrayın.
  3. Sonra sarımsak ve zencefili temizleyin.
  4. Zencefil, sarımsak ve limon dilimlerini birlikte blenderden geçirin.
  5. Karışımı tencereye dökün ve su ekleyin. Karışım kaynayana kadar sürekli karıştırın.
  6. Daha sonra sıvıyı kaba süzüp buzdolabında tutun.

Karışım sıvısını kahvaltıya 2 saat kala aç karnına 1 bardak için. Tedavi süresi olarak üç hafta boyunca devam edin. Zevk için bu karışıma bal da ilave edilebilir! Sonra bir hafta ara verin ve daha sonra aynı süre içinde tedaviye yeniden başlayın.

Bu karışım kan basıncını düzenlemeye, dengelemeye ve genel durumu iyileştirmeye, bağışıklığı güçlendirmeye kısa sürede damarları temizlemeye yardım edecek.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.