Sağlığa Faydalı Bilgiler

Ahududu kanser hücrelerini yok etmeye gücü yeter

26.07.2017
129
Ahududu kanser hücrelerini yok etmeye gücü yeter

Ahududu sağlık için faydalarını çoğumuz bilmemektedir. Nezle sırasında ilk anda şifayı ahududu çayında arıyoruz. Son dönemde bilim adamları ahududunun organizma için bir mucizevi faydasını daha keşfettiler.

Amerikalı bilim adamları son araştırmalar sonucunda, ahududu meyvesinin kanser tümör hücrelerini yok etmeye gücü yettiğini keşfettiler. Bağırsaklarında kanser tümörleri olan hayvanlar üzerinde yapılan deneyler akıl almaz sonuçlar vermiştir. Öyle ki, hasta hayvanların beslenmesi için sadece ahududu ile hazırlanmış infüzyon dahil edildi. Neticede bağırsaklarda kanser tümörleri hücreleri tamamen yok olup.

Şu anda Amerikalı uzmanlar araştırmalarının geliştirilmesi üzerinde çalışıyor.

Ahududunun esas faydalarından biri ise kişinin sağlığına olumlu etkisidir. Ahududunun içerdiği magnezyum erkeklerde testosteronun seviyesinin normalde olmasını sağlar. Ayrıca ahududu erkek sperminin oksitleşmesini de önler.

Sağlığınızın kaygısına düşmek istemiyorsanız sezonunda ahududu bol bol tüketin. Hem meyveden tadını çıkarın, hem de hoş olmayan hastalıklardan kendinizi sigortalayın.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.