Sağlığa Faydalı Bilgiler

Ağız Kokusunu Gideren Gıdalar

17.12.2018
269
Ağız Kokusunu Gideren Gıdalar

Ağız kokusu sizi toplum içinde utandırıp, kötü duruma düşürebilir. İnsanlar bu kompleksten kurtulmak için çeşitli yolları dener,bazen ise bin bir zahmetle de olsa buna nail olamıyor. Ağız kokusunu buzdolabımızda bulunan basit gıdalarla yok edebiliriz.

Bitkiler
Bitkiler nefesimizi temizleyip ve ferahlatma gücüne sahiptir. Kişniş, tarhun,nane gibi bitkiler en etkili bitkilerden bir kaçıdır. Bu bitkilerin çayını demleyip içseniz, yakında bu sorununuzu çözebilirsiniz. Bu bitkileri çiğneyerek yemek de benzer etkiye sahiptir.

Meyve ve sebzeler
Elma, kereviz ve havuç gibi sert meyve ve sebzeler size ağız kokusunu yok etmeye yardımcı olabilir.

Narenciye (turunçgiller)
Narenciye meyvelerinde asit ve C vitamininin zenginliğine ek olarak, ağız kokusuyla savaşmanızda yardımcı olur. Ayrıca portakal, mandalina, greyfurt ve limon gibi meyveler diş eti hastalıklarını tedavi eder.

Su
Bol su için. Organizmaya çok faydalı olan bu madde ayrıca ağız kokusuyla mücadele de öncülük ediyor.

D vitamini
D vitamini ağızdaki bakterilerle mücadelede öncülük eder. O çeşitli bulaşıcı bakterileri yok eder ve bunların oluşmasını engeller. Bunun için bünyesinde yüksek D vitamini süt, yumurta ve somon balığını sofranızda eksik etmeyin. Ayrıca yoğurt ve çökeleği de sofranızdan eksik etmeyin.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.